معماری

طرح غربالگري اسکلتي و پيکرسنجي

از آنجايي که بسياري از مشکلات اسکلتي – عضلاني مانند انحراف ستون فقرات، صافي کف پا، زانوي پرانتزي، کمرِ گود و غيره تا قبل از بروز عوارض در سنين جواني و ميانسالي تشخيص داده نمي شود و يا در زمان تشخيص، شخص مبتلا دچار مشکلات جدي در ستون مهره ها، زانو و ساير مفاصل بدن شده است، تشخيص زودهنگام و انجام حرکات اصلاحي در سنين پايين به نحو چشمگيري مي تواند از عوارض ثانويه و شديدتر در آينده بکاهد. همچنين ارزيابي بيومکانيکال کامپيوتري عوارض روش هاي ايکس – ري را ندارد و اين مزيت موجب کاهش نگراني هاي والدين نسبت به اين گــونه ارزيابي ها مي گردد. همچنين در راستاي اهداف پيکر سنجي و استعداديابي ورزشي با معاينات پيکر سنجي که شامل اندازه گيري ميزان چربي زير پوست، بررسي بافت عضلاني و … مي باشد اعدادي استخراج مي گردد و با محاسبه بر طبق يک الگوي استاندارد علمي و بين المللي نتايجي حاصل خواهد شد که از نتايج اين سنجش مي توان تخمين سن بلوغ و قد نهايي با توجه به سن استخواني، تخمين استقامت قلبي و عروقي و انتخاب بهترين رشته ي ورزشي متناسب با وضعيت بدني و سن فرد و پيش بيني موفقيت ها را نام برد. لذا به همين منظور اين واحد آموزشي با همکاري متخصصين طب فيزيکي و توانبخشي و ارتوپد فني در راستاي شناسايي و تشخيص مشکلات پنهان اسکلتي – عضلاني و همچنين به منظور معاينات پيکر سنجي با همکاري کميته تغذيه و پيکر سنجي فدراسيون پزشکي – ورزشي اقدام به ارائه ي خدمات ارزيابي بيومکانيکال و پيکر سنجي نموده است.

با توجه به موارد ذکر شده فرزند شما مورد ارزيابي اوليه قرار خواهد گرفت و پرونده ي سلامت بيومکانيکال وي خدمتتان ارائه مي گردد. لذا بديهي است اين ارزيابي اوليه به عنوان غربالگري انجام شده و تشخيص قطعي و نهايي هر گونه اختلال اسکلتي – عضلاني پس از انجام معاينات تکميلي و دقيق توسط پزشک متخصص صورت خواهد گرفت.

همچنين با ارائه نتايج پيکر سنجي در صورت نياز جهت دريافت مشاوره ي تغذيه و يا جهت افزايش قد و دستيابي به قد نهايي، به متخصصين امر ارجاع داده خواهد شد.

لذا خواهشمند است جهت سنجش اسکلتي و عضلاني و معاينات پيکر سنجي فرزندتان و دعوت از تيم هاي سنجش گر براي استقرار در مدرسه ،با دفتر واحد متوسطه 1 تماس بگيريد.

درباره ی سارا قبادی

همچنین ببینید

آزمون ورودی میان پایه های هشتم و نهم متوسطه دوره اول رهیار

آزمون میان پایه پایه های هشتم و نهم در روز ۲۷ اردیبهشت ۹۷ از ساعت ۸:۳۰ …

قالب وردپرس