گردشی علمی تفریحی با معلمان

گر از فضای دودآلود شهر تهران خسته شده اید و دلتان می خواهد سری به شمال ایران بزنید اما وقت و امکانش را ندارید، یا اگر می خواهید طبیعت و گونه های گیاهی کل دنیا را مشاهده کنید، باید به باغ گیاه شناسی ملی ایران بروید!

هر روز به باغ اندر آیید ...

روایتی از گردش علمی تفریحی نیمروزه معلمان دبستان رهیار شعبه پونک

از باغ گیاه شناسی ملی ایران

اگر از فضای دودآلود شهر تهران خسته شده اید و دلتان می خواهد سری به شمال ایران بزنید اما وقت و امکانش را ندارید، یا اگر می خواهید طبیعت و گونه های گیاهی کل دنیا را مشاهده کنید، باید به باغ گیاه شناسی ملی ایران بروید! این باغ نه تنها به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر تهران شناخته می شود، بلکه از نظر پژوهش های علمی و دانشگاهی هم اهمیت زیادی دارد. بسیاری از گونه های در حال انقراض گیاهان هم در این باغ نگه داری می شوند که این خود اهمیت علمی این باغ را نشان می دهد. در این مطلب قصد داریم شما را به قدم زدن در بخش های مختلف این باغ ارزشمند دعوت کنیم ...

در روز پنج­شنبه 9 آبان 1398 تعداد 23 نفر از معلمان و کادر دبستان رهیار(واحد پونک)، به بازدید از باغ گیاه­شناسی و موزه­‌ی حشرات این باغ رفتند. هدف از این برنامه، گشت و گذاری مفرح و همچنین این هدف بود که معلمان با ظرفیت آموزشی این فضا و فضاهایی مشابه آشنا شوند. در این برنامه ابزارهایی همچون میکروسکوپ جیبی و اپلیکیشنی برای شناسایی گیاهان از روی تصویر برگ، گل و تنه توسط آقای برومند مسئول دپارتمان علوم معرفی و استفاده شدند. همچنین روش‌­های مناسب برای درگیر کردن دانش‌­آموزان در چنین فضاهایی مورد توجه قرار گرفت. این برنامه از ساعت 8:30 آغاز و تا ساعت 13 ادامه داشت.

موزه حشرات یا پروانه­‌ها هم از دیگر بخش­‌های باغ گیاه‌شناسی ملی ایران به حساب می‌­آید که اطلاعات قابل توجهی به دوستداران علم حشره‌­شناسی می­‌دهد و همچنین می‌­تواند مکان آموزشی خوبی برای کودکان باشد. در این بازدید بیشتر تلاش شد علاوه بر بررسی و بازدید انواع حشرات و پروانه‌­های زیبای این موزه، ظرفیت‌‌های این مکان را برای آموزش به کودکان کشف شود تا برنامه‌­ریزی­‌های برگزاری اردو ویژه دانش‌­آموزان در این محیط فراهم شود. در بخشی از این موزه، علاوه بر حشرات، برخی فرآیندهای گیاهی که حشرات در آن نقش دارند، به نمایش گذاشته شده است.


اخبار دبستان رهیار شعبه پونک مجتمع رهیار دبستان دبستان رهیار اردو

نظرات


Top